14

Gotki NT

Autor:
Artur Pałyga

Reżyseria, scenografia:
Daria Kopiec

Muzyka:
Natalia Czekała i Krzysztof Guzewicz

Kostiumy:
Patrycja Fitzet

Choreografia:
Magda Fejdasz

Multimedia:
Magdalena Parszewska

Obsada:
Bożena Borek,
Beata Niedziela,
Katarzyna Pałka,
Joanna Sokołowska

Inspicjent:
Justyna Moczulska

Zdjęcia:
Dariusz Grondziewski

Gotki to emocjonalny czuły portret kobiecych marzeń, lęków i wstydu. To trójgłos siostrzanych pragnień bycia zobaczoną, trud konfrontacji i autentyczności. Trzy siostry spotykając się w obliczu śmierci matki przechodzą inicjacyjną drogę ku swojej boginicznej kobiecości.

Osobiste dramaty sióstr wyrażane poprzez drobne złośliwości czy nadmierny optymizm tworzą tragikomiczny obraz siostrzeństwa. Projektując na siebie swój strach, unikają demaskacji. Brak w ich relacji autentyczności. Niczym w baśniach, magiczna struktura opowieści dotyka podświadomych treści ludzkiej psychiki, cieni i wypartych traumatycznych doświadczeń. Uczucie ulgi przychodzi z chwilą gdy siostrom udaje się przed sobą otworzyć, zbudować dialog i zainicjować wspólne działanie.

Spektakl jest realizowany w ramach III edycji programu „Dramatopisanie”, którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a środki na jego realizację pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. „Dramatopisanie” to rozpoczęty w 2020 program stypendialny służący wspieraniu polskiej dramaturgii współczesnej. Więcej informacji na www.instytut-teatralny.pl .

Planowany termin premiery: 30.09.23

CZYTAJ WIĘCEJ

Bilety

Grudzień 2023

17 .12

 niedziela

 16:00

Słupsk

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Scena

dostępne bilety: 155

kup bilet

17 .12

 niedziela

 19:00

Słupsk

Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Scena

dostępne bilety: 161

kup bilet