Znajdź

 Wydarzenie

 Wybierz

 Miejsca

 Wypełnij

 Formularz

 Opłać

 Bilet

Repertuar

Brzechwolandia NT

Zaczarowany świat poezji i piosenki wykreowany przez aktorów we wspólnej interaktywnej zabawie z najmłodszymi odbiorcami teatru. To klasyka literatury dziecięcej. Wiersze Jana Brzechwy lubiane są zarówno przez dzieci jak i dorosłych. Na scenie ujrzymy świat pełen przygód, w którym głównymi bohaterami są zwierzęta (hipopotam, kaczka, stonoga, pies, żaba…) oraz rośliny (pomidor, szczypiorek, kalarepa, groch, cebula…). Zapraszamy naszych milusińskich do wspólnej zabawy w zaczarowanej krainie Brzechwolandii.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
25 września 09:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
26 września 09:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY

Edith & Marlene NT

Edith & Marlene; Epizody z życia i przyjaźni dwóch gwiazd” – to pełny tytuł spektaklu, który opowiada o szorstkiej przyjaźnie dwóch wielkich gwiazd estrady Edith Piaf i Marleny Dietrich. W role legendarnych artystek – wcieliły się dwie śpiewające aktorki: Monika Węgiel oraz Beata Olga Kowalska, które są laureatkami Ogólnopolskiego Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu.
Tekst Evy Pataki pełen jest iskrzących dialogów, namiętnych scen będącymi pomostem pomiędzy piosenkami z repertuaru tych dwóch div, które łączyła przyjaźń i miłość do sceny. Wykonywane na żywo podczas spektaklu piosenki stanowią jego siłę. Wybrzmiewają one z towarzyszeniem sześciu akompaniujących znakomitych muzyków.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
21 września 18:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Duża Scena
BILETY
22 września 18:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Duża Scena
BILETY

Made in USA pokaz przedpremierowy NT

Made in USA”

 

Scenariusz/reżyseria/scenografia/video: Kolektyw Janiczak/Mosiewicz/Rubin/Stępniak

Obsada: Magda Płaneta, Monika Janik, Wojciech Marcinkowski, Grzegorz Stępniak

 

Premiera: 3 października 2019 r. Duża Scena - Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

 

Wybór Trumpa na prezydenta odsłonił pokłady rozczarowania i wściekłości, a równocześnie nieoczywiste horyzonty amerykańskich marzeń. Okazało się, że ludzie mają dość wiary w postęp, a łakną konserwatywnych zasad i stabilizacji oraz po prostu „dobrego życia”. Najlepiej w zgodzie z normami ekonomicznymi, klasowymi, rasowymi i kulturowymi. No właśnie, co jeśli na tzw. „dobre życie” i coś, co powszechnie uchodzi za szczęście popatrzeć jak na cofające w społecznym rozwoju przeszkody? A na wyznaczniki amerykańskiego, ale i rodzimego snu, na czele z domem, autem i karierą zawodową, jak na naznaczone dosłowną i metaforyczną hipoteką obciążenia, których prawdopodobnie nigdy nie będziemy w stanie spłacić? Być może ekspansywne przemiany własnego losu na lepsze to jedynie ułuda napędzana przez pokrętne zjawiska spod znaku „okrutnego optymizmu”? Jednej z największych i najsprytniejszych pułapek neo-kapitalizmu. Ale czy można spojrzeć nań w twórczy sposób i tym samym, otworzyć przestrzenie potencjalnej transformacji? W których, podobnie jak w samej Ameryce, ścierają się sprzeczne racje, poglądy, postawy i założenia.

 

Na co dzień Jolanta Janiczak jest pisarską i dramaturżką, Magda Mosiewicz reżyserką filmów dokumentalnych i autorką prac wideo, Wiktor Rubin scenografem i reżyserem teatralnym, a Grzegorz Stępniak głównym programerem festiwalu filmowego Mastercard OFF CAMERA i krytykiem. W Teatrze Nowym w Słupsku utworzą Kolektyw Janiczak/Mosiewicz/Rubin/Stępniak pracujący wspólnie, bez podziału na role. Za punkt wyjścia obierając materiał wideo nakręcony podczas ich podróży przez Stany Zjednoczone. Podobnie jak Ameryka Trumpa – pełen sprzeczności, wewnętrznych napięć i konfliktów oraz fascynujących powidoków. 

 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
01 września 18:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Duża Scena
BILETY

Nasz mały PRL NT

W. Szablowski, I. Meyza

"Nasz mały PRL"

 

Reżyseria: Daria Kopiec

Adaptacja: Natalia Fiedorczuk

Opracowanie muzyczne: Dominika Korzeniecka

Scenografia: Aleksandra Starzyńska

Choreografia: Jacek Owczarek

Obsada: Monika Janik, Dominika Korzeniecka, Wojciech Marcinkowski.

 

Premiera 14 września 2019 r. Mała Scena - Nowy Teatr w Słupsku

Młode małżeństwo - Iza i Witek, postanowili na pół roku przenieść się do rzeczywistości przełomu lat 1981/1982. Zamieszkali w bloku z wielkiej płyty, zrezygnowali z Internetu i komórek, a po mieście jeździli fiatem 126p. Dziecku wręczyli zabawki pamiętające czasy Jaruzelskiego, a w ich kuchni zagościły dania polecane przez kultową „Przyjaciółkę”. Stali w kolejkach po girlandy papieru toaletowego, używali wody toaletowej „Brutal” i kremu „Pani Walewska”. Wybrali się w rodzinna podróż maluchem do Bułgarii. Dali nura w czasy, w których panie nosiły trwałą, a panowie „męski zwis”, dobrze znamy z filmów Barei - które przeżyliśmy na własnej skórze...

Po co to wszystko? Żeby sprawdzić czym różni się współczesne życie od tego sprzed trzech dekad. Ten spektakl to sentymentalna podróż w świat absurdów PRL-u, wycieczka do czasów naszej młodości, ukłon w stronę naszej "ostalgicznej" duszy. A być może próba spojrzenia z dystansu na dzień dzisiejszy...

 

 

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
14 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
15 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
27 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
28 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
29 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY

Seks dla opornych NT

Bijąca na całym świecie rekordy popularności komedia z nutką pikantnego humoru i głębszym morałem w tle – to nasza propozycja na Walentynkowy wieczór. Małżeństwo z trzydziestoletnim „stażem” wyrusza do luksusowego hotelu w podróż mającą uratować ich związek. Uzbrojeni w podręcznik „Seks dla opornych” poszukują remedium na nudę w sypialni. Czy weekend we dwoje z dala od codzienności i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Czy namiętny seks po tylu latach jest jeszcze możliwy? I, co ważniejsze, czy jest im jeszcze potrzebny? A może ten wyjazd zakończy się rozwodem?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
23 czerwca 17:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
brak biletów
23 czerwca 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
31 sierpnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
01 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
06 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
07 września 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY

Wszyscyśmy z jednego szynela NT

„Wszyscyśmy z jednego szynela” to spektakl muzyczny dryfujący pomiędzy teatrem a kabaretem. Dryfujący również gdzieś pośród rosyjskich stepów, śniegowych zamieci i długich karcianych wieczorów, w atmosferze rzewnej wschodniej muzyki. Za pomocą aluzji, cytatów, zabawnych anegdot udało się Rafałowi Kmicie wyczarować świat XIX-wiecznej Rosji. Pełen humoru, satyry i miejscami ostrej ironii. Ale świat ten nie jest pozbawiony ciepła i liryzmu, będącego hołdem złożonym tamtejszej kulturze. Krótkie, zabawne historie, odwołujące się do twórczości Gogola, Czechowa czy Dostojewskiego, subtelnie i mądrze puentowane, ozdobione są fantastycznymi „pieśniami” Janusza Wojtarowicza.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 sierpnia 18:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Duża Scena
BILETY
14 września 18:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Duża Scena
BILETY
15 września 18:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Duża Scena
BILETY

Wykrywacz kłamstw NT

W. Sigariew

Wykrywacz kłamstw"

 

Reżyseria: Dominik Nowak

Projekt scenografii: Barbara Guzik

Obsada: Bożena Borek, Igor Chmielnik, Krzysztof Kluzik.

 

Premiera 25 maja 2019 r. Mała Scena - Nowy Teatr w Słupsku

"Wykrywacz kłamstw" to przewrotna komedia małżeńska, w której okazuje się, że zarówno kłamstwo, jak i chęć odkrycia prawdy mogą prowadzić do zguby. W szarym, poradzieckim mieszkaniu żyje małżeństwo w średnio zaawansowanym wieku – notorycznie przepijający wszystkie pieniądze Borys oraz histeryczna Nadia. Wszystko się zmienia, kiedy do akcji wkracza Hipnotyzer mający dowiedzieć się, gdzie gospodarz domu ukrył pieniądze. Brawurowe zwroty akcji i wybuchowa mieszanka temperamentów doprowadzają do zabawnej konkluzji, że być może warto jednak czasami budować życie na fundamencie iluzji... Sztuka Wasilija Sigariewa jest świetną pozycją repertuarową dla widzów, którzy cenią absurdalny humor, dynamikę i językową ekspresję. "Wykrywacz kłamstw" to klasyczna komedia, rozrywka na najwyższym poziomie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
29 czerwca 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
30 czerwca 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
10 sierpnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
11 sierpnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
24 sierpnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
25 sierpnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY

Związek otwarty NT

Kryzys w małżeństwie bywa niekiedy zabawny. Kryzys we włoskim małżeństwie jest po prostu komedią. Zazdrość, miłość, przywiązanie - wszystkie te uczucia zostaną wystawione na ciężką próbę kiedy ON zaproponuje zmianę ich małżeństwa w związek otwarty, a ONA – początkowo wrogo nastawiona – odnajdzie się w tej zmianie nad wyraz dobrze. Farsa napisana przez włoskiego laureata literackiej Nagrody Nobla Dario Fo, jego żonę Frankę Rame i ich syna Iacoba Fo jest przewrotną, przezabawną komedią. Ale jest także majstersztykiem dramaturgicznym: to teatr w teatrze, w którym poczesne miejsce zajmują bezpośredni kontakt i dialog z widzem.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
17 sierpnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY
18 sierpnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Mała Scena
BILETY