Wydarzenia

Zamówienie

Repertuar

Boeing, Boeing NT

Jedna z najzabawniejszych teatralnych komedii ostatniego półwiecza w nowym przekładzie i adaptacji niezrównanego Bartosza Wierzbięty, który genialnie spolszczył „Shreka”!

Maks nie ma żadnych problemów z życiem uczuciowym, dopóki grafik lotów jego trzech niewiedzących o sobie nawzajem narzeczonych-stewardess, pewnego dnia się nie pokryje… Miłosny czworokąt uzupełniają przyjaciel głównego bohatera i rezolutna rosyjska gosposia, tym bardziej komplikujący akcję, im bardziej starają się ją rozplątać.

Sztuka wpisana do księgi Guinessa za rekordową ilość wystawień i wyróżniona prestiżową nagrodąTony Award, bawi nieustannie publiczność pod każdą szerokością geograficzną!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
31 grudnia 20:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
01 stycznia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
02 stycznia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala

Pomoc domowa NT

„Pomoc domowa" Marca Camolettiego to swobodna kontynuacja kultowego spektaklu „Boeing Boeing” tego samego autora. Tym razem doświadczona w męsko - damskich przygodach rubaszna pokojówka musi zmierzyć się w nowym miejscu pracy z kolejnymi wyzwaniami. Nadia to prawdziwy agent w spódnicy, która wszystko wie, wszystko widzi i wszystko ma pod kontrolą. Czy u nowych pracodawców uda jej się rozplątać sercowe kłopoty swoich gospodarzy? Może okazać się to niezwykle bo... każde z nich potajemnie rozpoczyna namiętny romans. Misją Nadii jest utrzymać w sekrecie ich gorące przygody – misją o tyle trudną do wykonania, że wszystko dzieje się w mieszkaniu spokojnego i zgodnego na pozór małżeństwa. Ale nic nie jest niemożliwe dla zaprawionej w bojach pomocy domowej! Znakomita adaptacja Bartosza Wierzbięty, reżyseria uwielbianego w Słupsku Alberta Osika oraz Magdalena Płaneta w tytułowej roli to gwarancja świetnej zabawy!

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
11 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
12 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
13 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET

Seks dla opornych NT

Bijąca na całym świecie rekordy popularności komedia z nutką pikantnego humoru i głębszym morałem w tle – to nasza propozycja na Walentynkowy wieczór. Małżeństwo z trzydziestoletnim „stażem” wyrusza do luksusowego hotelu w podróż mającą uratować ich związek. Uzbrojeni w podręcznik „Seks dla opornych” poszukują remedium na nudę w sypialni. Czy weekend we dwoje z dala od codzienności i tytułowy poradnik wystarczą do rozbudzenia wielkich namiętności? Czy namiętny seks po tylu latach jest jeszcze możliwy? I, co ważniejsze, czy jest im jeszcze potrzebny? A może ten wyjazd zakończy się rozwodem?

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
03 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
04 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET

Stolp. Dzień kobiet NT

Stolp. Dzień kobiet

Autor: Olga Żukowicz
Reżyseria: Julia Mark
Asystent reżysera: Igor Chmielnik
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobolewska
Muzyka: Wojciech Długosz
Projekcje i multimedia: Tomasz Schaefer
Inspicjent: Emilia Siemaszko
Obsada: Monika Bubniak (gościnnie), Igor Chmielnik, Claudia Kucharski (gościnnie), Wojciech Marcinkowski
Gościem telewizyjnego programu „Finde mich” jest Adela Sparr: kobieta, która przeżyła wojnę, będąc małą dziewczynką. Niewiele pamięta: pożar Słupska, obóz przejściowy na ulicy Deotymy, szubienice na Hitlerstrasse (dziś Wojska Polskiego) i smak korniszonów. Niewiele wie o ojcu i matce. Program ma jej pomóc odtworzyć własne dzieciństwo. Okazuje się, że pamiątki po tacie oznaczone są swastykami, a przeszłość obojga rodziców skrywa wiele tajemnic…
Spektakl w interaktywny sposób odkrywa wojenną historię Słupska. Publiczność poznaje przeszłość znanych mu pod innymi nazwami ulic i placów, konfrontuje się z wydarzeniami z roku 45.
Każdy widz dostaje do ręki pilota: to on osobiście decyduje o losach bohaterki. Każda osoba na widowni podejmuje 10 decyzji, których wynik wyświetla się w trakcie akcji i wpływa na kształt spektaklu. Zależnie od wyborów publiczności przedstawienie może trwać od godziny do niemal dwóch.
Spektakl powstał przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej oraz Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.
Premiera 30.10.2020 r. Nowa Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
30 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
31 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
01 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
27 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
28 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
29 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
brak biletów

Szewcy NT

Szewcy

Autor: Stanisław Witkiewicz
Reżyseria: Paweł Świątek
Asystent reżysera: Monika Janik
Scenografia: Marcin Chlanda
Obsada: Bożena Borek, Monika Bubniak, Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Magdalena Płaneta, Wojciech Marcinkowski
Inspicjent: Justyna Moczulska

Premiera: 16.10.2020 r. Nowa Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Szewcy to dramat autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza pisany w latach 1931–1934, a wydany po raz pierwszy w Krakowie w roku 1948. Autor oprócz pisania słynie również z malarstwa. Zajmował się też fotografią oraz filozofią. Jego niektóre utwory doczekały się ekranizacji. Wśród jego dzieł są powieści, dramaty, pisma estetyczne czy filozoficzne. W Szewcach pokazany jest świat przyszłego społeczeństwa, społeczeństwa, które jest zautomatyzowane, a w konsekwencji pokazano również upadek cywilizacji według wyobrażeń Witkiewicza. Utwór przedstawia historie Szewców, którzy przechodzą przez kilka rewolucji. Są oni niezadowoleni ze swojej dotychczasowej pracy, zostają zamknięci i skazani na bezczynność. Również i to im nie odpowiada, dlatego dochodzi do buntu…

Zapraszamy widzów na rewolucyjną rewię destrukcyjnych postaw wzajemnej pogardy przedstawicieli wszystkich stron społecznej debaty. Zapraszamy na obrazoburczą burleskę karykaturalnych postaw rewolucyjnych. Opowiemy o tym, że na przestrzeni wieków zawsze Ci którzy się buntowali zamieniali się w tych przeciwko którym podnosili bunt – zamieniali własne ideały w kabaret. I o tym, ze od hipokryzji dużo gorszy jest brak poczucia humoru. I o tym, że Witkacy odczuwał tęsknotę za metafizyką, która mogłaby być czymś bardziej sensownym niż wymiana kolejnych pacynek na europejskich tronach sterowanych z ukrycia przez nieznanych lalkarzy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
16 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
brak biletów
17 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
brak biletów
23 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
24 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
25 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET

Wykrywacz kłamstw NT

W. Sigariew

Wykrywacz kłamstw"

Reżyseria: Dominik Nowak

Projekt scenografii: Barbara Guzik

Obsada: Bożena Borek, Igor Chmielnik, Krzysztof Kluzik.

Premiera 25 maja 2019 r. Mała Scena - Nowy Teatr w Słupsku

"Wykrywacz kłamstw" to przewrotna komedia małżeńska, w której okazuje się, że zarówno kłamstwo, jak i chęć odkrycia prawdy mogą prowadzić do zguby. W szarym, poradzieckim mieszkaniu żyje małżeństwo w średnio zaawansowanym wieku – notorycznie przepijający wszystkie pieniądze Borys oraz histeryczna Nadia. Wszystko się zmienia, kiedy do akcji wkracza Hipnotyzer mający dowiedzieć się, gdzie gospodarz domu ukrył pieniądze. Brawurowe zwroty akcji i wybuchowa mieszanka temperamentów doprowadzają do zabawnej konkluzji, że być może warto jednak czasami budować życie na fundamencie iluzji... Sztuka Wasilija Sigariewa jest świetną pozycją repertuarową dla widzów, którzy cenią absurdalny humor, dynamikę i językową ekspresję. "Wykrywacz kłamstw" to klasyczna komedia, rozrywka na najwyższym poziomie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
13 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
14 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
15 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET

Wzór na pole trójkąta NT

Michał Zdunik
„Wzór na pole trójkąta"

Reżyseria: Jan Hussakowski
Projekt scenografii i kostiumów: Agata Stanula
Obsada: Monika Janik, Monika Kulczyk (gościnnie), Wojciech Marcinkowski

Premiera 03. 04. 2020 r. Mała Scena - Nowy Teatr w Słupsku / 05.04.2020 r. Festiwal Nowe Epifanie w Warszawie
„Wzór na pole trójkąta” to opowieść o miłości, która natrafia na stereotypy, archetypy, normy społeczne i pojęcie grzechu zagnieżdżone zarówno w nas samych jak i społeczeństwie. Punktem wyjścia spektaklu jest biblijna postać Marii Magdaleny oraz inne archetypy kobiece w literaturze starożytnej. Przyglądamy się zjawisku miłości i poczuciu winy. Czy uczucie może być zbyt wielkie, zarezerwowane tylko dla jednej osoby, gdzie się zaczyna granica między cielesnością a duchowym uniesieniem? W naszym projekcie najważniejsi są ludzie – ich emocje, uczucia, poglądy, zakorzenione schematy. Czy społecznie jesteśmy skazani na realizowanie przyjętych norm? Czy za dużo pozytywnego uczucia, miłości, musi stać się grzechem?
Spektakl powstaje we współpracy z Festiwalem Nowe Epifanie w Warszawie i jest efektem realizowanych przez festiwal warsztatów teatralnych.
Produkcja spektaklu współfinansowana przez Akademię Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
21 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
22 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET

Żona potrzebna od zaraz NT

Autor: Edward Taylor
Reżyseria: Dominik Nowak
Opracowanie muzyczne: Cezary Reinert
Tłumaczenie: Elżbieta Woźniak
Scenografia: Barbara Guzik

Obsada: Bożena Borek, Monika Bubniak (gościnnie), Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Magdalena Płaneta
Premiera 21.02.2020 r. Duża Scena - Nowy Teatr w Słupsku

Błyskotliwa komedia omyłek z nutką szalonej rywalizacji i zazdrości w tle. Młody i ambitny Jim zaprasza swojego ultrakonserwatywnego szefa do domu. Kolacja mająca zapewnić mu awans okazuje się jednak koszmarem! Z opresji może wybawić go tylko wierna i kochająca żona. Co jednak, gdy okaże się, że mężczyzna ma kilka żon i to nie do końca swoich? Odkrycie  intrygi zbliża się z każdą minutą, a nadzieja na awans oddala nieubłaganie. Chyba, że okaże się, że prawomyślny pryncypał również ma coś za uszami...

„Żona potrzebna od zaraz” Edwarda Taylora to pełna znakomitego humoru farsa w wykonaniu słupskiego zespołu. Spektakl gwarantuje świetną zabawę „podlaną” odrobiną ironii i kąśliwości skierowanej pod adresem każdego z nas.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
05 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
06 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
07 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
08 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
17 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET
18 grudnia 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala
KUP BILET