Repertuar

Ciemna woda NT

Autor: Amanita Muskaria
Reżyseria: Iwo Vedral
Scenografia: Paula Grocholska
Muzyka: Kuba Orłowski
Choreografia: Natalia Dinges
Obsada: Bożena Borek, Adam Borysowicz (gościnnie), Monika Bubniak, Igor Chmielnik, Agnieszka Gawlińska (gościnnie), Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Aleksander Kurzak (gościnnie), Magdalena Płaneta, Wojciech Marcinkowski.

Ciemna woda - takie ni to małe, ni to duże, trochę wieś, a trochę miasto - wszędzie i nigdzie. Księdzu w Ciemnej Wodzie marzy się wystawienie Pasji, "czegoś wiecie mega kościelnego, żeby ludzi wciągnąć bo szczerze coraz mniej ludzi przychodzi do kościoła". Burmistrz nie jest przekonany do pomysłu, ale ulega kiedy Ksiądz kusi go wizją dużego artykułu w samym Gościu Niedzielnym. Jezusa zagra Dawid - uczeń miejscowego liceum. To dziwna decyzja, bo Dawida z różnych powodów wielu ludzi w Ciemnej Wodzie nie lubi. Jest obcy, nie ma ojca, stawia się, pyskuje. W końcu ruszają próby, opornie, bo tej Pasji nikt, łączenie z Katechetką, jakoś za dobrze nie zna. Na domiar złego we wsi niespodziewanie zjawiają się Uchodźcy. Co z nimi zrobić? Nie udaje się stwierdzić czy mają laptopy, ponieważ znikają tak nagle jak się pojawili. Dawid prowadzi ich do stodoły za wsią, w pobliżu śluzy, co budzi opór mieszkańców, teraz już postaci Pasji - Kajfasza, Piłata, Faryzeuszy. Gwałtowna burza zalewa stodołę, w której uwięzieni są przybysze. Ciało Dawida mieszkańcy wyławiają z rzeki nieco później.

Co się wydarzyło w Ciemnej Wodzie?
Dlaczego Dawid musiał umrzeć?
I czy to był Dawid, licealista, czy może... ?

Spektakl jest realizowany w ramach projektu "Dramatopisanie", którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a środki na jego realizację pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
16 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
17 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
04 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
05 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
06 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
07 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet

Dziady NT

„Dziady” to klasyka polskiego dramatu romantycznego, obowiązkowa lektura szkolna, arcydzieło literackie i dramatyczne. Wprawdzie dramat romantyczny jest trudny w „przekładzie” na czasy dzisiejsze, ale „Dziady”, z uwagi na powikłane losy polskie, to rzecz zawsze warta przypomnienia i refleksji.
Reżyserem spektaklu jest Stanisław Miedziewski, a tekst opracował Marcin Bortkiewicz. To inscenizacja inna, niż wystawiane dotychczas w polskich teatrach, skupiona na kilku ważnych i wymownych scenach.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
10 listopada 09:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala brak biletów
10 listopada 12:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet

Kupiec Wenecki NT

Kupiec wenecki to jedna z najciekawszych, ale również najbardziej kontrowersyjnych komedii Szekspira. Jej tytułowym bohaterem jest kupiec Antonio, a nie, jakby się mogło wydawać, żydowski pożyczkodawca Shylock. Motywem budującym napięcie w sztuce i pytania o granice ludzkiej przyzwoitości jest pożyczka udzielona pod zastaw funta ludzkiego mięsa. W przypadku nie zwrócenia długu, wierzyciel rości sobie prawo do wykrojenia kawałka mięsa z ciała dłużnika... Liczni badacze uważają, że Szekspir w tej sztuce utrwala negatywne stereotypy o Żydach, pokazując głównego bohatera jako chciwego wyzyskiwacza, chrześcijanina znów jako uczciwego i dobrego człowieka. Narracja sztuki zgodna jest z ówczesnym głosem ulicy, choć, jak uważają niektórzy badacze, napisany pod presją społeczną dramat ukrywa drugie dno...

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
08 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
09 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet

Pan Tadeusz NT

"Pan Tadeusz" to jeden z najważniejszych, jeśli nie najważniejszy, z utworów w Polskiej literaturze. Nasza narodowa epopeja będąca baśniowym wspomnieniem nieistniejącego już świata, opisem wielkiej tęsknoty do wolnej ojczyzny, a jednocześnie gorzką refleksją na temat naszych narodowych przywar. Poemat absolutnie wyjątkowy – zwłaszcza w kontekście setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Tytułowym bohaterem jest młodzieniec z rodu Sopliców powracający w rodzinne strony, zakochany w młodziutkiej Zosi i uwodzony przez starszą od nich obojga Telimenę. Jego ojciec – Jacek Soplica, ukrywający się pod przebraniem pokutującego mnicha Księdza Robaka, przygotowuje w Soplicowie zbrojne powstanie przeciw rosyjskiemu zaborcy. Jego plany krzyżuje lokalny konflikt o majątek, władzę i obyczaje wybuchający w najmniej odpowiednim momencie. Koniec końców solidarność zwaśnionych sąsiadów zwycięża zwiastując wolną Polskę.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
21 października 09:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala brak biletów
21 października 12:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala brak biletów
22 października 09:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala brak biletów
22 października 12:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet

Stolp. Dzień kobiet NT

Stolp. Dzień kobiet

Autor: Olga Żukowicz
Reżyseria: Julia Mark
Asystent reżysera: Igor Chmielnik
Scenografia i kostiumy: Katarzyna Sobolewska
Muzyka: Wojciech Długosz
Projekcje i multimedia: Tomasz Schaefer
Inspicjent: Emilia Siemaszko
Obsada: Monika Bubniak (gościnnie), Igor Chmielnik, Claudia Kucharski (gościnnie), Wojciech Marcinkowski
Gościem telewizyjnego programu „Finde mich” jest Adela Sparr: kobieta, która przeżyła wojnę, będąc małą dziewczynką. Niewiele pamięta: pożar Słupska, obóz przejściowy na ulicy Deotymy, szubienice na Hitlerstrasse (dziś Wojska Polskiego) i smak korniszonów. Niewiele wie o ojcu i matce. Program ma jej pomóc odtworzyć własne dzieciństwo. Okazuje się, że pamiątki po tacie oznaczone są swastykami, a przeszłość obojga rodziców skrywa wiele tajemnic…
Spektakl w interaktywny sposób odkrywa wojenną historię Słupska. Publiczność poznaje przeszłość znanych mu pod innymi nazwami ulic i placów, konfrontuje się z wydarzeniami z roku 45.
Każdy widz dostaje do ręki pilota: to on osobiście decyduje o losach bohaterki. Każda osoba na widowni podejmuje 10 decyzji, których wynik wyświetla się w trakcie akcji i wpływa na kształt spektaklu. Zależnie od wyborów publiczności przedstawienie może trwać od godziny do niemal dwóch.
Spektakl powstał przy wsparciu finansowym Fundacji Współpracy Polsko Niemieckiej oraz Konsulatu Generalnego Republiki Federalnej Niemiec w Gdańsku.
Premiera 30.10.2020 r. Nowa Scena – Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
28 października 09:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
29 października 09:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
30 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
31 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet

Szalone nożyczki gościnnie BTD Koszalin

Szalone nożyczki

Szalone nożyczki to niezwykła komedia kryminalna, rozgrywająca się w wyjątkowym salonie fryzjerskim, prowadzonym przez Antoniego Kędziorka. Nad salonem fryzjerskim mieszka mistrzyni fortepianu Izabela Czerny, a dokładniej mieszkała, ponieważ pewnego dnia zostaje… zamordowana.
Ten nieoczekiwany zwrot wydarzeń ujawni wiele skrywanych tajemnic, których rozwiązaniem zajmie się profesjonalny śledczy w asyście samych widzów. Autor sztuki bowiem, główną rolę powierzył właśnie publiczności.
Doskonała zabawa, w której można brać udział wielokrotnie!!!

czas trwania 2h 20 min z przerwą

Reżyseria: Andrzej Chichłowski

Premiera: 2014-09-27

Autor: Paul Portner

Obsada: Żanetta Gruszczyńska-Ogonowska, Małgorzata Wiercioch, Wojciech Kowalski , Marcin Borchardt, Wojciech Rogowski, Jacek Zdrojewski

Scenografia: Tadeusz Smolicki Foto: Izabela Rogowska Muzyka: Adrian Adamowicz Kostiumy: Tadeusz Smolicki

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
26 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
27 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
28 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet

Szewcy NT

Szewcy

Autor: Stanisław Witkiewicz
Reżyseria: Paweł Świątek
Asystent reżysera: Monika Janik
Scenografia: Marcin Chlanda
Obsada: Bożena Borek, Monika Bubniak, Igor Chmielnik, Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Magdalena Płaneta, Wojciech Marcinkowski
Inspicjent: Justyna Moczulska
Opracowanie muzyczne:
Cezary Reinert
Konsultacje iluzjonistyczne:
Iwo Bochat

Premiera online: 20.12.2020 r.

Szewcy to dramat autorstwa Stanisława Ignacego Witkiewicza pisany w latach 1931–1934, a wydany po raz pierwszy w Krakowie w roku 1948. Autor oprócz pisania słynie również z malarstwa. Zajmował się też fotografią oraz filozofią. Jego niektóre utwory doczekały się ekranizacji. Wśród jego dzieł są powieści, dramaty, pisma estetyczne czy filozoficzne. W Szewcach pokazany jest świat przyszłego społeczeństwa, społeczeństwa, które jest zautomatyzowane, a w konsekwencji pokazano również upadek cywilizacji według wyobrażeń Witkiewicza. Utwór przedstawia historie Szewców, którzy przechodzą przez kilka rewolucji. Są oni niezadowoleni ze swojej dotychczasowej pracy, zostają zamknięci i skazani na bezczynność. Również i to im nie odpowiada, dlatego dochodzi do buntu…

Zapraszamy widzów na rewolucyjną rewię destrukcyjnych postaw wzajemnej pogardy przedstawicieli wszystkich stron społecznej debaty. Zapraszamy na obrazoburczą burleskę karykaturalnych postaw rewolucyjnych. Opowiemy o tym, że na przestrzeni wieków zawsze Ci którzy się buntowali zamieniali się w tych przeciwko którym podnosili bunt – zamieniali własne ideały w kabaret. I o tym, ze od hipokryzji dużo gorszy jest brak poczucia humoru. I o tym, że Witkacy odczuwał tęsknotę za metafizyką, która mogłaby być czymś bardziej sensownym niż wymiana kolejnych pacynek na europejskich tronach sterowanych z ukrycia przez nieznanych lalkarzy.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
02 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
03 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet