Repertuar

Ciemna woda NT

Autor: Amanita Muskaria
Reżyseria: Iwo Vedral
Scenografia: Paula Grocholska
Muzyka: Kuba Orłowski
Choreografia: Natalia Dinges
Obsada: Bożena Borek, Adam Borysowicz (gościnnie), Monika Bubniak, Igor Chmielnik, Agnieszka Gawlińska (gościnnie), Monika Janik, Krzysztof Kluzik, Aleksander Kurzak (gościnnie), Magdalena Płaneta, Wojciech Marcinkowski.

Ciemna woda - takie ni to małe, ni to duże, trochę wieś, a trochę miasto - wszędzie i nigdzie. Księdzu w Ciemnej Wodzie marzy się wystawienie Pasji, "czegoś wiecie mega kościelnego, żeby ludzi wciągnąć bo szczerze coraz mniej ludzi przychodzi do kościoła". Burmistrz nie jest przekonany do pomysłu, ale ulega kiedy Ksiądz kusi go wizją dużego artykułu w samym Gościu Niedzielnym. Jezusa zagra Dawid - uczeń miejscowego liceum. To dziwna decyzja, bo Dawida z różnych powodów wielu ludzi w Ciemnej Wodzie nie lubi. Jest obcy, nie ma ojca, stawia się, pyskuje. W końcu ruszają próby, opornie, bo tej Pasji nikt, łączenie z Katechetką, jakoś za dobrze nie zna. Na domiar złego we wsi niespodziewanie zjawiają się Uchodźcy. Co z nimi zrobić? Nie udaje się stwierdzić czy mają laptopy, ponieważ znikają tak nagle jak się pojawili. Dawid prowadzi ich do stodoły za wsią, w pobliżu śluzy, co budzi opór mieszkańców, teraz już postaci Pasji - Kajfasza, Piłata, Faryzeuszy. Gwałtowna burza zalewa stodołę, w której uwięzieni są przybysze. Ciało Dawida mieszkańcy wyławiają z rzeki nieco później.

Co się wydarzyło w Ciemnej Wodzie?
Dlaczego Dawid musiał umrzeć?
I czy to był Dawid, licealista, czy może... ?

Spektakl jest realizowany w ramach projektu "Dramatopisanie", którego organizatorem jest Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, a środki na jego realizację pochodzą z budżetu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Rozwiń
Data Godzina Miejsce
15 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
16 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
17 października 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
04 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
05 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
06 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet
07 listopada 19:00 Słupsk, Nowy Teatr im. Witkacego w Słupsku Nowa Sala kup bilet